Atēnas. Pilsēta ar vēsturi un modernu dvēseli.

Par Atēnām

Atēnas pilsēta, kas ir pazīstama ar pasaulslavenajiem senajiem dārgumiem un arhitektūras pieminekļiem, ir kļuvusi arī par vienu no Eiropas aizraujošākajām pilsētām. Tajā sajustama radoša atmosfēra, baudāmi daudzveidīgi ēdieni un dzērieni, apskatāmi jaunie kvartāli, kurus prieks atklāt.

Atēnām kā mūžīgam demokrātijas, filozofijas un visu šo seno senču ideālu simbolam piemīt arī unikāls veids, kā dzīvot tagadnē. Tā ir daudzšķautņaina un atjautīga pilsēta, kas dienu un nakti dzīvo iespēju varā un ir pilna pārsteigumu.

Vai zinājāt, ka Atēnu pludmales atrodas mazāk nekā pusstundas brauciena attālumā no pilsētas centra? Līdzās muzejiem, kuros apskatāmi arheoloģiskie dārgumi, ir arī modernās mākslas galerijas, parki un zaļās zonas.

Neatkarīgi no tā, vai meklējat, ko darīt Atēnās ar bērniem, vai esat šeit ieradies kā pāris vai draugu kompānija, vai pat vienkārši braucat garām pa ceļam uz kādu no Grieķijas salām vai citām vietām kontinentālajā daļā, jūs atradīsiet pilsētu, kas jūs atalgos tā, kā nekad pat neesat iedomājies.

Labākās lietas, ko darīt Atēnās, lai dzīvotu kā vietējais iedzīvotājs

Jūtieties brīvi pilsētā, kas mīl dabu

Atēnas ir pilsēta, kas ir kā radīta, lai to iepazītu izstaigājot kājām. Pastaigas attālumā viens no otra ir tik daudz kultūras apskates objektu, ka pastaiga pa pilsētu ir kā brīvdabas muzeja apmeklējums. Tāpēc, pirms sākat atzīmēt savu sarakstu, ļaujiet Atēnām iepazīstināt jūs ar sevi.

Neviens neaizmirsīs pirmo reizi ieraudzīto Akropoli, kas sargā pilsētu tāpat kā pirms tūkstošiem gadu un ir lielisks atskaites punkts pilsētas apskatei. Taču jūs pārsteigs arī Atēnu mūsdeinīgā puse: tādi moderni jauni rajoni kā Psirri, Koutaki un Pangrati piesaistīs jūsu uzmanību tikpat lielā mērā kā iecienītie Plaka, Anafiotiki un Monastiraki, Kolonaki, Essio. Vienā pastaigā jūs varēsiet tos visus apskatīt. Pastaigājoties pa pilsētu (vai pārvietojoties starp metro pieturām), Atēnās atklāsiet negaidītas zaļās zonas, piemēram, Nacionālo dārzu (tieši aiz Grieķijas parlamenta), kā arī Filopappu un Likabetas kalnus, no kuriem var apbrīnot vienas no Eiropas savdabīgākajām pilsētām panorāmu.

Atēnas ir vieta, kur celtniecības laikā atrastās arheoloģiskās relikvijas ir rokas stiepiena attālumā no ielu mākslas, kas tagad ir daļa no Atēnu pastaigu maršrutiem, un iespaidīgas neoklasicisma ēkas (18. un 19. gadsimta nesenā zelta laikmeta arhitektūras brīnumi) ērti iekļaujas līdzās biroju un dzīvojamo māju ēkām.

Tāpēc uzvelciet ērtus apavus, paņemiet saldējumu un ļaujiet Atēnām izstāstīt savu stāstu.

Atēnu apskates objekti un muzeji, kurus noteikti jāapmeklē

Grieķu dievi, senie mīti un tādi pasaules vēstures milži kā Perikls, Platons un Aristotelis… viņu stāsti ir ieaustas šīs slavenās pilsētas audumā. Taču viena lieta ir uzzināt par viņiem, bet cita – pārliecināties par viņu mantojumu, kā to var izdarīt Atēnu kultūras objektos un muzejos.

Akropole un Akropoles muzejs

Šis ir piemineklis, kuru neapmeklējot jūs nevarēsiet atgriezties mājās. Akropole ir Atēnu simbols, kas paceļas uz Svētā kalna (kā to dēvē atēnieši) jau vairāk nekā 2500 gadus. Jūs atpazīsiet dievietei Atēnai veltīto Partenonu, kas tika uzcelts kā centrālais punkts Perikla grandiozajā Atēnu rekonstrukcijas projektā 5. gadsimtā p.m.ē., un apbrīnosiet tādu ēku kā Erehtejons un Atēnas Nikes templis amatniecības meistarību. Dodieties ekskursijā gida pavadībā, un jūs atklāsiet visu, tāpat kā Akropoles muzejā, kas atrodas turpat blakus. Muzejs pamatoti tiek uzskatīts par vienu no labākajiem pasaulē. Tajā ir eksponēti no Akropoles izrakti un paša muzeja celtniecības laikā atrasti artefakti, kas ir izvietoti trijās ekspozīcijās.

Similar Posts