Ziemassvētki Parīzē: 8 interesantākās lietas, kurp doties un ko darīt

Ziemassvētku laikā ir grūti paslēpt Parīzes garu – pilsēta mirdz, sākot ar gaismiņām Elizejas laukos un beidzot ar daudzkrāsaino Ziemassvētku eglīti pie Galeries Lafayette un dažiem no izrotātākajiem veikalu skatlogiem pasaulē. Svētkus ir iespējams baudīt gan arā, gan iekštelpās – kafejnīcās, restorānos un konditorejās, kur valda Ziemassvētku gars. Atrodoties Parīzē decembra mēnesī, izbaudiet zemāk minētos 8 iecienītākos veidus, kā pavadīt Ziemassvētkus Parīzē, kas jau tā ir maģiska vieta visa gada garumā.

Apskatiet mirgojošās gaismiņas Elizejas laukos

Galvaspilsētas ikoniskākais prospekts tiek izrotāts ar sarkanām gaismiņām, kas ir daļa no ikgadējās svētku gaismas instalācijas. Aptuveni 400 koku, sākot no neona Velna rata Konkordas laukumā līdz Triumfa arkai, ir rotāti ar mirgojošām LED lampiņām, kas visu aleju izgaismo sarkanā krāsā. Elizejas lauku tuvumā atrodas Ziemassvētku tirdziņš – simtiem koka namiņu, kuros pārdod nelielas dāvaniņas un sezonas gardumus. Franču amatnieku stendos – no stikla pūtējiem līdz kokapstrādes meistariem, kā arī Parīzes Tirdzniecības palātas dizaineru stendos, ir iespējams iegādāties izstrādājumus uz visām gaumēm.

Apmeklējiet Ziemassvētku tirdziņus Les Halles un Notre Dame

Pilsētas centrā, Les Halles laukumā, atrodas Ziemassvētku tirdziņš ar aptuveni 30 koka namiņiem, kuros pārdod karstvīnu un nieciņus, un rotāta Ziemassvētku eglīte un pat Ziemassvētku vecīša māja. Savukārt pāri upei, Piazza Viviani laukumā, pretī Notre Dame, atrodas nomaļš tirdziņš ar aptuveni 30 tirgotājiem, kas tirgo reģionālos ēdienus, karsto šokolādi un amatnieku darinājumus.

Apskatiet labākos svētku skatlogus un vienu no krāšņākām Ziemassvētku eglītēm pasaulē

Parasti no novembra sākuma pieci lielākie Parīzes universālveikali – grand magazins – pārsteidz bērnus un pieaugušos ar Ziemassvētku ekspozīcijām ar izsmalcinātām animācijas ainām, mirdzošām gaismiņām, svētku mūziku un daudziem jautriem Ziemassvētku vecīšiem, svētku eglītēm, rotaļu lācīšiem un skaisti iesaiņotām dāvanām.

Galeries Lafayette parasti lepojas ar visizsmalcinātākajām un visgaidītākajām skatlogu ekspozīcijām, ko katru gadu iedvesmo cita tēma. Veikala Galeries Lafayette Ziemassvētku noskaņa nebeidzas arī uz ietves: Ziemassvētku eglīte un svētku ekspozīcijas zem veikala kupola ir ikgadējs notikums, kas pielīdzināms apgaismojumam Rokfellera centrā Ņujorkā.

Dodieties slidot pilsētas ikoniskās vietās

Papildus tīram priekam, ko sniedz slidošana Parīzē pasaules lielākajā slēgtajā slidotavā, ir vēl labāks iemesls stāvēt rindā uz slidošanu zem Grand Palais stikla kupola. Dienas laikā, slidojot pa 32 000 kvadrātmetru lielo slidotavu, jūs apgaismos dabiskā gaisma. Pēc saulrieta uz slidotavas iedegas deju laukuma gaismas un disko bumbas, un jūs varat slidot līdz vēlai naktij mūzikas pavadībā. Intīmāka āra slidotava uz Galeries Lafayette jumta, kas parasti ir atvērta līdz Jaunajam gadam. Rodas sajūta, ka lidojat virs Parīzes, ar vēl nebijušu skatu uz Opéra Garnier un Eifeļa torni tālumā.

Dzeriet gardo karsto šokolādi

Nekas nesasilda gan vietējos iedzīvotājus, gan viesus tā kā karstā šokolāde. Slavenākais no tiem ir Angelina uz Rue de Rivoli, kur pasniedz biezu, dekadentisku Chocolat Chaud Africain, kas liks jums aizdomāties, vai jūsu tasītē nav izkausēta vesela šokolādes tāfelīte. Ja jums gribas uzkavēties kafejnīcā, ieejiet pie šokolādes meistara Žaka Gēna (Jacques Guénin), kas gatavo karsto šokolādi no pilnpiena un tumšās šokolādes, vai iegriezieties Manonas Evīnes (Manon Evin) jaunajā tējnīcā Café Pavane, kas atrodas pretī Luksemburgas dārzam.

Izmēģiniet sezonas labāko Bûche de Noël (un citus saldumus)

Līdzās izrotātajām alejām un skatlogu skatiem galvenā svētku delikatese Ziemassvētku laikā Parīzē ir Bûche de Noël. Lai gan lielākā daļa kūku tiek gatavotas un pārdotas līdzņemšanai, ir dažas vietas, kur var uzkavēties pie tējas ar vienu Ziemassvētku kūkas šķēlīti, piemēram Ritz Paris Vendôme bārā, kafejnīcā Café Pavane Žana Pola Evina (Jean-Paul Evin) un Café Dalloyau veikalā.

Izbaudiet greznību Vendomas laukumā

Pilsētas greznuma un greznības kulmināciju sasniedz Vendomas laukums, 18. gadsimta sākuma laukums 1. rajonā, kas atrodas tikai dažus kvartālus no upes. Jebkura pastaiga Ziemassvētku gaismā jāsāk Rue de la Paix iepirkšanās ielas galā, garām Tiffany’s, Park Hyatt Paris un Cartier. Pastaigājieties pāri laukumam un izejiet otrā pusē garām Pētera Marino projektētajam Louis Vuitton galvenajam veikalam.

Gardi ēdiet (un neiztukšojiet savu maku)

Laiks starp Ziemassvētkiem un Jauno gadu Parīzē nav viegls. Daudzi restorāni pēc darbīga gada tiek slēgti, lai atpūstos, un tie, kas paliek atvērti, parasti piedāvā īpašas ēdienkartes ar pārmērīgi augstām cenām. Tomēr ir daži uzticami favorīti, kas saglabā savus ierastos ēdienus nemainīgus un šad un tad pievieno svētku akcentu: Champeaux, Alain Ducasse brasserie zem La Canopée Les Halles, ir piemērota gan gaļas ēdājiem, gan veģetāriešiem (paturiet vietu suflē desertam); Holybelly piedāvā brokastis, pusdienas un firmas kafiju; Au Pied de Cochon piedāvā visu no franču sīpolu zupas līdz austerēm un cūkgaļas lox jebkurā laikā; un Le Vaudeville, 100 gadus vecā braserija Exchange Square, piedāvā lētu franču Ziemassvētku mielastu, kurā ietilpst gardēžu austeres, jūras ķemmītes, kapauns ar sēnēm un gratin dauphinois, kā arī dekadentiski deserti.

Similar Posts