Ceļojumu padomi tiem, kas pirmo reizi dodas uz Rumāniju

Lielākajai daļai tūristu, domājot par Rumāniju, prātā nāk grāfs Drakula. Tomēr Rumānija var piedāvāt daudz vairāk nekā tikai elpu aizraujošus, biedējošus stāstus par vampīriem.

Ja plānojat pirmo reizi apmeklēt šo valsti, tad jums būs nepieciešami daži ceļojumu padomi, lai jums būtu daudz vieglāk pārvietoties un arī zināt, ko varat sagaidīt.

Sāksim.

Ceļojumu padomi Rumānijas pirmreizējam apmeklētājam

Ieceļošana un vīzas

Rumānija ir Eiropas Savienības daļa, kas nozīmē, ka, ja esat ES pilsonis, jums nebūs vajadzīga pase, tikai jūsu valsts personas apliecība.

Šeit atradīsiet sarakstu ar visām valstīm, kuru pilsoņiem, ceļojot uz Rumāniju, ir nepieciešama vīza. Tās galvenokārt ir Āfrikas vai Tuvo Austrumu valstis.

Valūta, valūtas maiņa un maksājumi

Rumānijas valūta ir Rumānijas leja (RON), kas faktiski nozīmē “lauva”, un veikalos pieņem tikai valsts valūtu. Valūtas maiņas punktos visbiežāk ir pieejami ASV dolāri, Lielbritānijas mārciņas, eiro vai Šveices franki, tāpēc iesakām ņemt līdzi tikai šīs valūtas.

Valūtas maiņas punktos visbiežāk ir pieejami ASV dolāri, Apvienotās Karalistes mārciņas, eiro vai Šveices franki, tāpēc mēs iesakām ņemt līdzi tikai šīs valūtas, ja savā valstī nevarat samainīt naudu.

Rumānijā ir daudz valūtas maiņas punktu, īpaši galvaspilsētā Bukarestē. Mēs iesakām izvairīties no tiem, kas atrodas lidostā vai centrālajos rajonos, jo tie nepiedāvā labus maiņas kursus.

Rumānijā ir daudz bankomātu, tāpēc jūs varat izņemt naudu. Ja nevēlaties izņemt naudu, droši varat norēķināties ar karti. Visā valstī tiek pieņemtas tikai VISA, MasterCard un Maestro kartes. Ja jūsu karte ir, piemēram, American Express, tā nedarbosies, tāpēc jums ir jābūt rezerves kartei.

Svarīgs padoms: ceļojot uz lauku apvidiem, skaidra nauda ir obligāta.

Ceļošana uz Rumāniju

Uz Rumānijas lidostām ir diezgan daudz zemo cenu aviokompāniju, kas veic lidojumus no līdz pat 100 galamērķiem Eiropā. Tas noteikti ir vislētākais risinājums, jo īpaši tāpēc, ka lidojumi neaizņem vairāk par 4 stundām.

Ir arī komerciālās aviokompānijas, piemēram, KLM, British Airways, Turkish Airlines vai Lufthansa, kas savieno Eiropu ar ASV vai Āziju.

Jūs varat ceļot arī ar vilcienu no Vīnes, Budapeštas, Belgradas, Sofijas vai Salonikiem.

Pārvietošanās

Pilsētās jūs varat izmantot sabiedrisko transportu, taksometru vai Uber, un visi šie pakalpojumi ir ļoti pieejami. Uber Rumānijā ir pieejams dažās lielākajās pilsētās, piemēram, Bukarestē, Timišoarā, Klujā-Napoca un Brasovā.

Ceļojot starp pilsētām, jūs varat iznomāt automašīnu, braukt ar vilcienu, autobusu vai pat lidot ar reisu uz Rumānijas svarīgākajām pilsētām.

Ja vēlaties apskatīt pēc iespējas vairāk apskates objektu Bukarestē vienas dienas laikā, varat rezervēt kādu no mūsu piedāvātajām ekskursijām.

Daudzveidība

Viens no labākajiem ceļojumu padomiem, ko varam sniegt, ir apmeklēt pēc iespējas vairāk svešzemju, īpaši, ja tajās ir tik liela daudzveidība kā Rumānijā.

Lai gan Bukarestē ir savs šarms, kurā mijas vecas un modernas ēkas un lielpilsētas dzīves atmosfēra, jums vajadzētu iepazīt arī valsts ziemeļu daļu.

Tieši tur jūs atradīsiet slēptos dārgakmeņus un autentiskākos un tradicionālākos ciemus un ēdienus.

Transilvānija, Maramureša un Bukovina nav jāizlaiž no jūsu maršruta.

Similar Posts